חברה בע"מ

שירותים חשבונאיים לחברה בע"מ

אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שתקבלו בתור יזמים ובעלי עסקים הינה המעבר מעוסק מורשה לחברה בע"מ. לאורך השנים ליוויתי ויעצתי למאות בעלי עסקים שעמדו בצומת העסקית-חשבונאית הזאת.
קבלת ההחלטה הנכונה היא קריטית בשל ההשלכות שיש לה על ניהול העסק אבל מדובר רק בצעד הראשון.
לאחר שקיבלנו יחד את ההחלטה הנכונה נסייע לכם בבניית המערכת החשבונאית האופטימלית ובכל נקודות ההשקה וההתנהלות מול רשויות המס תוך ניצול המרחב המיסויי ועמידה קפדנית בכל התקנות וחוקי הדיווח וההצהרה.

כמשרד שחרת על דגלו מיקוד בעסקים קטנים ובינוניים, נדאג לכל הצד החשבונאי של החברה שלכם על מנת שאתם תתפנו להתרכז בניהול השוטף של העסק והזדמנויות הצמיחה בשוק.

אנו קולטים לקוחות בשלבי חיים שונים: לפני המעבר לחברה בע"מ או כחברה בע"מ וותיקה שמרגישה כי איננה פועלת בצורה נכונה לחסכון במס או איננה מתנהלת בצורה אופטימלית מול הרשויות השונות או שאיננה מוצאת שפה משתופת עם רואה החשבון המטפל בה.

אבל בואו נחזור רגע לנקודת ההתחלה. כלל האצבע המקובל בכל הנוגע לקבלת ההחלטה לעבור לחברה בע"מ הוא מחזור העסקים של הגוף העסקי. מסכום מסויים, מס הכנסה מחייב את בעל העסק לנהל הנהלת חשבונות כפולה. המשמעות היא עלייה משמעותית של למעלה מפי 2 בהוצאות על הנהלת חשבונות. ברוב המקרים, עסקים שהגיעו למחזור המחייב אותם לנהל הנהלת חשבונות כפולה, ההמלצה תהיה לעבור למעמד של חברה בע"מ.

הפן המיסויי הינו שיקול מרכזי אף הוא בקבלת החלטה לגבי מעבר לשיטת פעולה של חברה בע"מ. ראשית, תכנון המס הוא יותר מקיף ורישום הוצאות אף הוא יותר רחב בקרב חברה בע"מ.

בנוסף, שיעור מס החברות הנהוג כיום עומד על 25% על רווחי חברה שנותרים בקופת החברה לצורך השקעות (למשל: רכישת מכונות חדשות, גיוס עובדים חדשים). 25% מס נוספים מושתים על רווחי דיבידנד (30% במקרה של בעל שליטה). לעומת זאת, חבות המס של עוסק מורשה מגיעה לשיעור של עד כ-48% (כולל ביטוח לאומי), ולכן המסקנה, ברוב המקרים היא ברורה: עסק שמשקיע חזרה את הונו בצורה קבועה יעשה בחוכמה אם יהיה במעמד של חברה בע"מ. כאן נהוג לקבוע את הסכום של 300 אלף ₪ רווח ברוטו בשנה כסף ממנו כדאי יהיה לבעל העסק להפוך להיות חברה בע"מ, כל עוד לפחות 25% מרווחיו חוזרים להיות מושקעים בעסק.

מחזור העסקים וחבות המס הינם שניים מהשיקולים הראשיים בהפיכה לחברה בע"מ. שיקול נוסף הוא ברובד של אחריות אישית לחובות העסק. במקרה של חברה בע"מ, כל עוד ההתנהלות היא ישרה, בתום לב ועל פי חוק בעלי החברה אינם חשופים לתביעות אישיות אליהן חשוף בעל העסק הפרטי. זהו עיקרון האחריות המוגבלת. מצד שני, מנהלי חברה בע"מ נושאים באחריות פלילית במידה ואינם עומדים בחובות הגשת דו"חות החברה לרשויות בצורה.

כאמור, למוטי שטרן רואי חשבון ניסיון עשיר בליווי בעלי עסקים הן בייעוץ לפני הפיכה לחברה בע"מ והן בליווי של חברות מבוססות. גישת ה-Full Spectrum Finance שלנו מבטיחה לכם שקט נפשי בגזרה החשבונאית. אנחנו נהיה הפנים שלכם בכל נקודת מגע עם הרשויות, ונדאג הן לפרטים הקטנים והן לתמונה הגדולה כך שאתם תהיו פנויים לנהל את העסק שלכם  – ולצמוח.