עוסק מורשה

שירותים חשבונאיים לעוסק מורשה

אחת ההחלטות הכי משמעותיות בתחילת דרכו של כל עסק היא הגדרתו העסקית-חשבונאית בפני רשויות המס. כמי שמלווה עסקים בגדלים שונים כבר למעלה מ-15 שנים, סייעתי למאות בעלי עסקים באותן צמתים בהם הם נדרשו לקבל החלטה ולהגדיר את העסק שלהם. במשרד רואה חשבון מוטי שטרן אנחנו מכירים בצורה אינטימית את כל האתגרים העומדים בפני בעלי עסקים שהחליטו להתנהל כעוסק מורשה, ומעניקים להם ליווי צמוד בכל צעד מול רשויות המס.

אבן יסוד בתפיסה העסקית של מוטי שטרן רואה חשבון הוא גישת ה- Full Spectrum Finance במסגרתה נעניק לכם סל שירותים מקיף ומלא בזמינות גבוהה בכל מה שקשור לממשקים מול רשויות המס כדי לספק לכם שקט תעשייתי ולאפשר לכם להתמקד במה שאתם עושים הכי טוב – בצמיחה של העסק שלכם. במסגרת הטיפול בעוסק מורשה אנו מטפלים בנושאים הבאים: פתיחת עוסק מורשה מול הרשויות – מע"מ, רשות המיסים וביטוח לאומי, הגשת הצהרת הון, ביצוע הנהלת חשבונות, דיווחים שוטפים לרשויות, דו"חות שנתיים, תכנוני מס תוך ניצול אופטימלי של הטבות מיסוי ועוד ככל שיידרש.

עוד לפני פתיחת התיק, נוכל להמליץ לכם האם כדאי לכם להישאר עוסק פטור, להפוך לחברה בע"מ או להיות עוסק מורשה  – וזאת על פי ניתוח מצבה הפיננסי של החברה. עוסק מורשה הוא עסק אשר חצה את התקרה של מחזור העסקים אשר נקבעה בחוק (77,993 ₪ נכון ל-2013) ושלעומת העוסק הפטור יכול לקזז מס תשומות. לעומת זאת, העוסק המורשה צריך לנהל הנהלת חשבונות מורכבת ולהגיש דו"חות תקופתיים למע"מ, ביטוח לאומי ורשות המיסים – פעולות אליהן לא נדרש העוסק הפטור בתדירות גבוהה.

מעבר לשיקול החשבונאי נטו, עסקים רבים בוחרים לעבור מעוסק פטור לעוסק מורשה בשל הערך התפיסתי של עוסק מורשה כגוף רציני יותר. אנחנו נקבל יחד איתכם את ההחלטה הנכונה ביותר לכם גם בהקשר הזה. את עיקר הידע והניסיון שלנו נשקיע בפתיחה החלקה של התיק מול הרשויות השונות, בתכנון המס ובהגשת הדו"חות לאורך השנה. הניסיון העשיר שלנו בעבודה מול הרשויות והידע העדכני בחקיקה יאפשרו לנו לנצל בצורה אופטימלית את הטבות המס הקבועות בחוק, ולרשום נכונה את ההוצאות המוכרות. בכל נקודת זמן נשמח לשבת איתכם ועם העובדים שלכם כדי להסביר את נושא ניהול הספרים ונדאג שהניהול יתנהל בצורה תקינה, וזאת כדי למנוע הסתבכויות מיותרות מול הרשויות.

עוסק מורשה הוא בשביל עסקים רבים הצעד הראשון בדרך להפוך לחברה בע"מ. אנחנו גאים להיות איתכם בכל שלב וללוות אתכם בדרך להגשמת היעדים.