עוסק פטור

שירותים חשבונאיים לעוסק פטור (עוסק זעיר)

עבור מרבית בעלי העסקים, טבילת האש הראשונה שלהם תהיה בהגדרה מול הרשויות כעוסק פטור. עוסק פטור מוגדר כמי שהמחזור שלו לא עולה על תקרת ההכנסות שנקבעה בחוק (77,993 ₪ ב-2013).
אנחנו נסייע לכם לקבוע האם נכון לכם להגדיר את העסק כעוסק פטור ומה המשמעויות במידה וכן.

בכל נקודה של התנהלות מול הרשויות – ביטוח לאומי, מס הכנסה או מע"מ – אנחנו נהיה שם  ונדאג להעניק לכם את השירות והסיוע המקצועי הטובים ביותר.
כמי שמלווים עסקים בשלבים שונים ומסקטורים מגוונים, יש לנו את הידע והניסיון שיאפשר לכם להתרכז בבניית העסק ולא בהתנהלות שוחקת וסיזיפית מול הרשויות. מצד אחד, נדאג שתמקסמו את מלוא הזכויות שלכם ותנצלו במסגרת החוק את הטבות המס, מצד שני נדאג שתעמדו בכל הדרישות של הרשויות כולל דיווחים מלאים בזמנים המוגדרים וזאת כדי למנוע מכם אי נעימויות.

עוסק פטור אמנם לא נהנה מההילה המבוססת יותר של העוסק המורשה אולם ההגדרה הצנועה יחסית של העסק מעניקה דרגות של חופש שלעיתים נחוצות בשלב הראשוני.
עוסק פטור כשמו כן הוא – בעל העסק פטור מתשלום על מע"מ וגם איננו מחייב את לקוחותיו במע"מ.
העוסק הפטור הוא גוף קטן וגמיש יותר מבחינה חשבונאית אך עדיין מוטלות עליו חובות שונות. כמו כן, משמעות הפטור היא שהוא אינו יכול לקזז מע"מ על תשומות שרכש כגון ציוד משרדי או מלאי.

במסגרת פילוסופיית הניהול שלנו, אנחנו מעניקים לעוסק הפטור 360 מעלות של שירות אישי וצמוד –  Full Spectrum Finance.
החל מביצוע פתיחת התיקים ברשויות השונות (אנחנו מחוברים לכל המחשבים של הרשויות ולכן לא תצטרכו להגיע פיזית לסניפים), דרך הסברים על ניהול המערכת החשבונאית שאיננה מורכבת במקרה הספציפי של עוסק מורשה אך עדיין צריכה למלא אחר מספר דרישות בסיסיות.

אנחנו נמלא איתכם את ההצהרה הראשונית על גובה מחזור העסקים ונוודא שאין צורך בשינוי הגדרת העסק שלכם. נבצע תשלום מקדמות לרשויות, נגיש את דוח ההוצאות וההכנסות השנתי, נמלא יחד איתכם את הצהרות ההון (כמו במקרה של עוסק מורשה, גם כאן היא מוגשת אחת למספר שנים) ויותר מהכל: נהיה איתכם בכל קבלת החלטה באבולוציה של העסק שלכם.
נדאג להיות איתכם בפרטים הכי קטנים, נייצר לכם שקט תעשייתי בכל גזרת ההתנהלות מול הרשויות וגם נקפיד לבחון את העסק שלכם במבט על חשבונאי כדי לתכנן יחד איתכם את המסלול העתידי.